weselne stoły

Oryginalne pomysły na weselne stoły!

| Blog | 26 stycznia 2018

Przez wiele lat w naszym kraju stół wiejski był właściwie jedynym rozwiązaniem na weselnych przyjęciach. Trzeba jednak przyznać, że bywało to dość nudne, bowiem w jego składzie zawsze znajdowały się te same przysmaki. Nie brakowało chleba ze malcem i kiszonym ogórkiem, mocniejszych trunków, różnego rodzaju kiełbas i wędlin. Nie zapominajmy jednak, iż zwykle na weselach jest mnóstwo jedzenia podobnego kalibru (mamy tu na myśli głównie dania mięsne),zatem warto byłoby to menu nieco urozmaicić. Jakie oryginalne propozycje czekają dziś na pary narzeczonych? Sprawdźmy to!

Mnóstwo pyszności na weselne stoły!

Ostatnimi czasy pojawiło się zdecydowanie więcej propozycji w tym zakresie. Trzeba uczciwie wyjaśnić, że inspirację czerpie się tu głównie z zachodnich publikacji ślubno – weselnych. Nas bardzo owa różnorodność cieszy – wszak rożnego typu stoły tematyczne to nie tylko znakomita okazja do spróbowania wspaniałych przysmaków. One również świetnie się prezentują i niezwykle często są uwieczniane na fotografiach.

Dobrym pomysłem jest na przykład postawienie na słodki stół. Co może się na nim znaleźć? Różnego rodzaju kolorowe babeczki, pianki, żelki, cukierki, migdały, ciasteczka – czyli wszystko to, co uwielbiają łasuchy. Oczywiście warto byłoby ten właśnie stół wpisać w motyw przewodni Waszego ślubu i weselnego przyjęcia (na przykład decydując się na słodkości w stylu rustykalnym lub łakocie w odpowiednim kolorze), wtedy na pewno całość będzie prezentowała się prawdziwie zachwycająco.
Innym ciekawym pomysłem jest z całą pewnością stół rybny. Dietetycy wszak grzmią, iż Polacy nadal jedzą zbyt mało darów morza. Można zatem właśnie na weselnym przyjęciu wprowadzić rybne specjały na weselne stoły – na pewno goście sięgną po nie z ogromną chęcią.

Co z miłośnikami zdrowego stylu życia? Oni z całą pewnością będą pragnęli zarazić swoimi przekonaniami gości. Dlatego też coraz częściej na przyjęciach weselnych w naszym kraju pojawiają się stoły owocowo-warzywne w stylu fit. Jest tam niezwykle kolorowo i smacznie. Wydawać by się mogło, że miłośnicy schabowego i kalorycznego tortu raczej nie będą mieli zamiaru sięgać po zdrowe specjały, jest jednak zupełnie inaczej. Pięknie podane owocowe specjały cieszą się spora popularnością.
Wzorem Par Młodych z Zachodu coraz częściej decydujemy się także na to, by na przyjęciu weselnym pojawił się stół tematyczny z donutami, minipączkami czy tez naleśnikami. Można zainspirować się także kuchnią Dalekiego Wschodu i postawić na sushi.

Warto pamiętać, że prócz tradycyjnych stołów tematycznych zjedzeniem mogą pojawić się także ich wersje alkoholowe czy z pysznymi, świeżymi sokami. Będzie pysznie!

Gdzie szukać inspiracji?

Jeśli chcecie, by na Waszym przyjęciu weselnym pojawił się oryginalny, nietypowy i przygotowany z duża dbałością o detale stół tematyczny, koniecznie zajrzyjcie na towesele.pl. To kopalnia inspiracji, którą okraszono pięknymi, bajecznie kolorowymi fotografiami!

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 398, dzisiaj: 2

  

Zostaw odpowiedź

Reklama